 |
WARFOG FORUM Vit at vi er her
|
| Vis Forrige Tema :: Vis Neste Tema |
| Av |
Innlegg |
Eliza WARFOG Minister


Ble Medlem: 29 Apr 2008 Innlegg: 558 Bosted: Svolvær
|
Skrevet: 19:48 - Mandag 12 Okt 2009 Tittel: Bæreia. |
|
|
Bæreia.
Jeg fant dette i dag.
Håper det kan være til nytte.
Rundskriv
§ 5-22 - Bidrag til spesielle formål
Forsvarets Veteransenter, Bæreia
[Tilføyd 1/02, endret 4/02, 1/04, 3/04, 6/05, 4/06, 9/06, 2/07, 8/07, 10/07, 2/08, 4/08, 12/08, 3/09, 8/09]
Personer med krigsenkepensjon og ektefeller av krigspensjonister kan gis bidrag til opphold ved Forsvarets Veteransenter Bæreia.
Bidrag til dekning av utgifter kan gis for inntil fire uker. Det kan i særlige tilfeller gis bidrag for opphold i ytterligere inntil fire uker.
Tidligere opphold ved Forsvarets Veteransenter, Bæreia er ikke til hinder for et nytt opphold.
Det er et vilkår for bidrag at det foreligger somatisk eller psykisk sykdom og at opphold ved Forsvarets Veteransenter, Bæreia av den grunn anses nødvendig. Oppholdet må ta sikte på generell fysisk eller psykisk oppbygging av helsen, eller ha til hensikt å gi midlertidig avlastning i en tyngende livssituasjon. Det kreves ikke at oppholdet kan forventes å medføre varig bedring av tilstanden.
Det må foreligge erklæring fra behandlende lege eller sykehus med utførlige opplysninger om tilstanden og om hvorfor det er behov for opphold ved Forsvarets Veteransenter, Bæreia.
Tilsagn om bidrag fra HELFO må innhentes før oppholdet settes i verk. HELFO skal sende kopi av vedtak om rekreasjonsopphold til Forsvarets Veteransenter Bæreia, Bæreiaveien 588, 2208 Kongsvinger.
Selv om forhåndstilsagn ikke er innhentet, kan det likevel gis bidrag, dersom det er klart at tilsagn ville ha blitt gitt.
Det kan ytes bidrag til oppholdet etter sats fastsatt av Helse- og omsorgsdepartementet. Med virkning fra 1. januar 2009 er døgnsatsen 400 kroner.
Det er direkte oppgjør mellom Forsvarets Veteransenter, Bæreia og HELFO øst. Regionkontoret i HELFO skal derfor ikke utbetale bidrag til det enkelte medlemmet.
Utgifter til reise til og fra et opphold ved Forsvarets Veteransenter, Bæreia dekkes som bidrag. Reisebidrag utbetales direkte til det enkelte medlem. Bidraget beregnes etter de bestemmelser som er angitt i forskrift til pasientrettighetsloven § 2-6 og spesialisthelsetjenesteloven § 5-5 (forskrift om dekning av utgifter ved reise for undersøkelse eller behandling).
Personer som mottar krigspensjon har rett til opphold ved Forsvarets Veteransenter, Bæreia etter nærmere angitte retningslinjer. Utgiftene dekkes fullt ut av krigspensjoneringen, og det gis derfor ikke bidrag til opphold for krigspensjonister. Det vises for øvrig til Rundskriv H31-01 pkt. 3.10.
http://www.nav.no/rettskildene/Rundskriv/147838.cms
_______________
Er det postet feil, eller ligger et annet sted fra før så vennligst fjern det. _________________ Mvh Eliza
Husk min venn:
Klag ikke under stjernene over mangelen på lyse punkter i ditt liv. |
|
| Til Toppen |
|
 |
Starwalker Site Admin

Ble Medlem: 08 Mar 2004 Innlegg: 4244 Bosted: Nordland
|
Skrevet: 21:49 - Mandag 12 Okt 2009 Tittel: |
|
|
Ser riktig ut dette Eliza, og er såvidt meg bekjent ikke postet i nåværende form tidligere, så..
TAKK! _________________ Med vennlig hilsen
StarWalker
"Vi som har sett krigen, vil alltid se den.
I den tause natten vil vi alltid høre skrikene.
Så dette er vår historie, for vi var soldater en gang...
...og unge..." |
|
| Til Toppen |
|
 |
|
|
Du kan ikke starte nye temaer i dette forumet Du kan ikke svare på temaer i dette forumet Du kan ikke endre dine egne innlegg i dette forumet Du kan ikke slette dine egne innlegg i dette forumet Du kan ikke delta i avstemninger i dette forumet
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|