 |
WARFOG FORUM Vit at vi er her
|
| Vis Forrige Tema :: Vis Neste Tema |
| Av |
Innlegg |
Starwalker Site Admin

Ble Medlem: 08 Mar 2004 Innlegg: 4249 Bosted: Nordland
|
Skrevet: 17:23 - Torsdag 25 Feb 2010 Tittel: Nettchat skal hindre selvmord |
|
|
Nettchat skal hindre selvmord
Kirkens SOS i Bergen er først ut i landet med tilbudet som skal hindre selvmord blant unge menn.
Kirkens SOS har drevet krisetelefon i 30 år. De siste årene har også internettmeldinger der innskriver får svar i løpet av et døgn, vært et tilbud. Personene som svarer har meldt seg frivillig, og i dag er det 150 personer i Bergen og Førde som bidrar.
Nå planlegges et chat-tjeneste, det vil si en skriftlig dialog hvor brukeren får svar umiddelbart.
- Tiden er kommet for at vi må henge med på de kommunikasjonsverktøyene som folk bruker. Vi må være tilgjengelige der folk er, og da også på chat, sier daglig leder Greta Gramstad i Kirkens SOS i Bjørgvin.
Les mer i Bergens Tidende og ABC Nyheter _________________ Med vennlig hilsen
StarWalker
"Vi som har sett krigen, vil alltid se den.
I den tause natten vil vi alltid høre skrikene.
Så dette er vår historie, for vi var soldater en gang...
...og unge..." |
|
| Til Toppen |
|
 |
Starwalker Site Admin

Ble Medlem: 08 Mar 2004 Innlegg: 4249 Bosted: Nordland
|
Skrevet: 17:30 - Torsdag 25 Feb 2010 Tittel: |
|
|
Følgende påstand:
| Sitat: | | Hun sier til avisa at det ikke er noen andre i Norge som tilbyr en slik tjeneste, og at det heller ikke skal være utprøvd noe særlig i andre land. Kirkens SOS i Bergen blir et forsøkssenter, men målet er at alle lokallagene skal med etter hvert. |
.. vil jeg si ikke er korrekt!
Warfog har tross alt vært på nett siden 2002 med et på mange måter tilsvarende tilbud, både gjennom forum, telefon og ikke minst chat (Skype og MSN), så..
- Selv om henvendelsene til oss kanskje har kommet fra (noen år til langt) eldre menn (og kvinner), så er jeg er litt forbauset over at uvitenheten ute blant de profesjonelle(?) i Kirkens SOS er på et slikt lavmål..
Senere startet jo også tjenesten kameratstøtte.no, og i følge det de SIER i alle fall, så må da noen der også ha erfaringer på området.. Eller er det bare ljug..?
Hallooooooo..? Noe lukter råttent her..  _________________ Med vennlig hilsen
StarWalker
"Vi som har sett krigen, vil alltid se den.
I den tause natten vil vi alltid høre skrikene.
Så dette er vår historie, for vi var soldater en gang...
...og unge..." |
|
| Til Toppen |
|
 |
|
|
Du kan ikke starte nye temaer i dette forumet Du kan ikke svare på temaer i dette forumet Du kan ikke endre dine egne innlegg i dette forumet Du kan ikke slette dine egne innlegg i dette forumet Du kan ikke delta i avstemninger i dette forumet
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|